+385 95 8948362    skolanogometankarbanasi1910@gmail.com

Odigrano je i 32. kolo Prve Dalmatinske nogometne lige. Mlađi pioniri i pioniri Arbanasa gostovali su u gradu podno Marjana kod Splita. Učinak je opet bio polovičan. Mlađi pioniri su slavili na gostovanju protiv momčadi iz Parka mladeži, a pioniri su doživjeli poraz.

Mlađi pioniri Arbanasa "protutnjali" su Splitom (foto: Nenad Opačić)

Momčad Karla Tomljenovića odigrala je kvalitetnu partiju na gostovanju kod Splita i slavila rezultatom 1:3 ze potpuno zasluženo uknjižila tri boda. Split jednostavno nije imao rješenja za brze kontre i polukontre koje su demonstrirali "crveno-crni" u ovom dvoboju. Vice Vedrić je u 22. minuti doveo Arbanase u vodstvo. U 35. minuti sve je "mirisalo" na pobjedu mlađih pionira Arbanasa kada je Vid Veršić pospremio loptu u mrežu Splićana. Samo dvije minute kasnije sve je bilo riješeno kada je poentirao Niko Rogić. Domaćin je uspio zabiti počasni pogodak u 58. minuti kada je pogodio Tome Marin. Zaslužena pobjeda, a čestitke idu cijeloj momčadi i treneru Tomljenoviću.

Sastav mlađih pionira: Palameta, Vuković, Džaja, Laća, Veršić, Aunedi, Čulina, Vedrić, Rogić, Kvartuč, Mikšić. Još su igrali: Lela, Pavić, Borović, Gladović, Lemezina, Ostojić. Trener: : Karlo Tomljenović.

Pioniri Arbanasa unatoč dobroj partiji poraženi su u Splitu (foto: Nenad Opačić)

Pioniri nisu bili te sreće kao njihovi malo mlađi kolege. Odigrali su kvalitetnu utakmicu, stvarali šanse, ali realizacija je izostala. Domaćin je s druge strane svoje prigode iskoristio i zasluženo slavio. Gabriel Gruica je u 23. minuti doveo Splićane u vodstvo, a Luka Tomić zabio je za 2:0. Arbanasi su nadu vratili pogotkom Mihaela Ostojića u 47. minuti, ali više od toga jednostavno nisu uspjeli. Čestitke za borbenost "fair play" borbu i više sreće u sljedećem kolu kada dočekuju Dugopolje.

Sastav pionira: Jurišić, Galešić, Tomašković, Perović, Mamić, Ročak, Vrkić, Radić, Perinović, Živković, Bugarija. Još su igrali: Jurjević, Pedišić, Ostojić, Bugarija, Perko, Čirjak. Trener: : Marijan Maruna.

MŽNL

Papaline Arbanasa slavile u derbiju protiv Zadarnove

U derbiju koji bi mogao odlučivati o naslovu prvaka u konkurenciji papalina, Arbanasi su minimalnim rezultatom 1:0 slavili protiv vršnjaka Zadarnove. Strijelac pobjedonosnog zgoditka za "crveno-crne" bio je Adriano Kelava u 10. minuti utakmice.

Sastav papalina: Vito Miočić, Duje Erstić, Adriano Kelva, Ivano Pavić, Toni Bušljeta, Borna Radošević, Niko Valčić, Pave Crnošija, Luka Čirjak. Još su igrali: Donat Radan, Bruno Škalabrin, Toni Punoš. Trener: : Josip Petani.