+385 95 8948362    skolanogometankarbanasi1910@gmail.com

Praznik rada bio je radan za mlade nogometaše Zadra. U 29. kolu Prve Dalmatinske nogometne lige igrao se gradski derbi u kojem su pioniri i mlađi pioniri Arbanasa na Višnjiku ugostili Zadar. Pioniri su slavili rezultatom 1:0, dok su mlađi pioniri poraženi 1:2. U Drugoj Dalmatinskoj ligi juniori i kadeti Arbanasa u zaostaloj utakmici dočekali su Velebit (B). Juniori Arbanasa su slavili 2:0, a kadeti 4:0. Uz napomenu da su Benkovčani u kategoriji juniora igrali sa osam igrača, a u kategoriji kadeta sa sedam.

Pioniri Arbanasa protiv Zadra slavili su golom Tonija Živkovića (foto: Nenad Opačić)

U derbiju kola pioniri Arbanasa su protiv gradskog rivala Zadra slavili rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Toni Živković u 55. minuti susreta. Utakmicu je bolje otvorila momčad sa Stanova koja je imala terensku inicijativu. Međutim do kraja prvog poluvremena „crveno-crni“ su uspostavili terensku ravnotežu i bili ravnopravan takmac. Obje momčadi imale su svoje prigode, ali se u prvih 45 minuta mreže nisu tresle. U nastavku utakmice Arbanasi su bili bolji što su u 55. minuti golom Živkovića pretvorili u vrijedna tri boda.

Sastav pionira: Jurišić, Galešić, Perović, Mamić, Ročak, Vrkić, Radić, Mataija, Perinović, Pedišić, Živković. Još su igrali: Jurjević, Ostojić, P. Bugarija, A. Bugarija, Žuvić, Fabijan. Trener: : Marijan Maruna.

Mlađi pioniri Arbanasa poraženi su od Zadra (foto: Nenad Opačić)

Mlađi pioniri Arbanasa poraženi su u dvoboju sa Zadrom rezultatom 1:2. Zadrani su bolje ušli u utakmicu i poveli golom Roka Mihovila Bukvića u 28. minuti. U nastavku dvoboja Arbanasi se u 47. minuti autogolom Lea Krnčevića vraćaju u igru. Međutim, slavlje „crveno-crnih“ nije dugo trajalo. Gabrijel Ljutić je u 52. minuti pogodio za vodstvo momčadi sa Stanova. Pokazalo se na kraju i za konačnu pobjedu Zadrana.

Sastav mlađih pionira: Palameta, Vuković, Džaja, Laća, Veršić, Aunedi, Čulina, Vedrić, Rogić, Kvartuč, Mikšić. Još su igrali: Lela, Pavić, Matošević, Ostojić. Trener: : Karlo Tomljenović.

Kadeti Arbanasa u osam minuta zabili su četiri gola

Juniori benkovačkog Velebita na travnjak Višnjika istrčali su s osam igrača pa je odmah bilo vidljivo da će teško parirati „crveno-crnima“. U 23. minuti Karlo Galović je pogodio za vodstvo Arbanasa. Dvije minute kasnije u strijelce se upisao i David Kuštera za konačnih 2:0.

Sastav juniora: Kuštera, K. Bajlo, Rončević, Mamić, Smolić-Antišin, Galović, Dundović, Antišin, Jurko, Petani, Mandić. Još su igrali: Ukalović, A. Bajlo, Vulić, Dadić. Trener: : Damir Ivančić.

Gosti iz Benkovca utakmicu su započeli sa sedam igrača. Vrlo brzo kadeti Arbanasa brojčanu prednost pretvarali su u pogotke. Redom su se u strijelce upisivali Dino Režan (2'), Niko Gospić (3', 8') i Lovre Uglešić (6') pa je sve mirisalo na golijadu. U 10. minuti ozlijedio se igrač Velebita Ante Bačić pa je sudac po propozicijama zbog manjka igrača jedne momčadi na travnjaku odsvirao kraj utakmice. U sljedećem kolu juniori i kadeti Zadra na svom travnjaku dočekuju Jadran (KS).

Sastav kadeta: Perković, Kalmeta, Radošević, Kelava, Miletić, Gulan, Lomtatidze, Gospić, Režan, Uglešić, Strikić. Još su igrali: Tršić, Predovan, Bušić, Mišulić. Trener: : Hari Rančić.