+385 95 8948362    skolanogometankarbanasi1910@gmail.com

Vikend koji je iza nas donio je dosta radosti u svlačionicu Arbanasa. U Prvoj Dalmatinskoj nogometnoj ligi pioniri Arbanasa slavili su na gostovanju kod Abecede sporta, dok su mlađi pioniri doživjeli minimalan poraz. Juniori i kadeti "crveno-crnih" ostvarili su pobjede u Splitu, bili su uspješni protiv dvije selekcije ondašnjeg Dalmatinca.

Pioniri Arbanasa slavili su na gostovanju kod Abecede sporta

Pioniri su u 26. kolu gostovali u Turnju gdje ih je kao domaćin dočekala Abeceda sporta. Do 25. minute unatoč dominaciji Arbanasa, golova nije bilo. A onda su u šest minuta "crveno-crni" uraganski riješili pitanje pobjednika. Šime Ročak je svoj prvi pogodak zabio u 25. minuti, a drugi u 31. Između se svojim zgoditkom ubacio Mate Mamić i to u 27. minuti čime je bilo riješeno pitanje pobjednika. Ivan Lackan je u 65. minuti postigao počasni pogodak za Abecedu sporta.

Sastav pionira: Jurišić, Radić, Galešić, Tomašković, Perović, Mamić, Ročak, Mataija, Perinović, Pedišić, Živković. Još su igrali: Jurjević, Kelava, Bugarija, Ostojić, Žuvić. Trener: : Marijan Maruna.

Mlađi pioniri nisu bili te sreće kao njihovi malo stariji kolege. Propustili su nekoliko dobrih prigoda u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka. A onda je u nastavku Abeceda sporta uspostavila terensku ravnotežu i pogotkom Stipe Vrkića stigla do vrijedne pobjede i bodova. U sljedećem kolu pioniri i mlađi pioniri dočekuju Neretvu.

Sastav mlađih pionira: Palameta, Vuković, Džaja, Laća, Veršić, Aunedi, Čulina, Vedrić, Rogić, Kvartuč, Gladović. Još su igrali: Lela, Pavić, Mikšić, Matošević, Ostojić. Trener: : Karlo Tomljenović.

Novu pobjedu kadeti Arbanasa ostvarili su u Splitu

Juniori su gostovali u Splitu kod Dalmatinca i slavili rezultatom 1:2. Dominik Mamić je u 20. minuti doveo svoju momčad u vodstvo i s tim rezultatom otišlo se na odmor. U 52. minuti domaćin preko Roka Rebića poravnava na 1:1. Ipak, radost Dalmatinca bila je kratkog vijeka. Aron Joshua Bajlo u 54. minuti zabija za novo vodstvo crveno-crnih. Pokazalo se na kraju da je to bio i pobjednički pogodak Arbanasa koji su se iz Splita vratili slaveći nova tri boda.

Sastav juniora: Kuštera, K. Bajlo, Rončević, Mamić, Amilić-Antišin, Komazec, Mandić, Vulić, Jurko, A. Bajlo, Petani. Još su igrali: Katalinić, Liović-Raspović. Trener: Damir Ivančić.

Kadeti su bili još uvjerljiviji u srazu s Dalmatincem. Dino Režan je doveo Arbanase u vodstvo u 5. minuti, a dvije minute kasnije izjednačio je Antonio Laventić. U 18. minuti novo vodstvo Arbanasa koje je donio Niko Gospić. Gabrijel Padovan je zabio u 33. i 51. što je praktički riješilo pitanje pobjednika. Lovre Uglešić je zabio peti gol Arbanasa u 66., a Antonio Laventić u 74. svojim drugim golom još malo ublažio poraz Dalmatinca. U sljedećem kolu juniori i kadeti Arbanasa dočekuju benkovački Velebit.

Sastavj kadeta: Jurišić, Kalmeta, Kelava, Miletić, Gulan, Lomtatidze, Čandić, Gospić, Predovan, Režan, Mišulić. Još su igrali: Jurjević, Zrilić, Uglešić, Stipčević. Trener: Hari Rančić.